שקיות מתחת לעיניים

0
2748

שקיות מתחת לעיניים

אנשים מבוגרים סובלים לעיתים קרובות מירידה בחדות ובבולטות של עצם הלחי. התוצאה עלולה להיות שקיות מתחת לעיניים ופגיעה במראה החיצוני. לעומת זאת, צעירים וצעירות סובלים מהמראה הזה בגלל עייפות, חרדה, חששות, רפיון של הרקמות ולעיתים גם התרגשות. זו תופעה שמשותפת לגברים ולנשים אך ניתן להתגבר עליה.

מלבד השיקול האסתטי, שקיות מתחת לעיניים גם עשויות לגרום לשורה ארוכה של בעיות ראייה. חשוב לטפל בשלב מוקדם בתופעות הללו ולהתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי תכשירי הטיפוח המתאימים. מומלץ לבדוק האם המראה נגרם מעודפי עור ושומן או שמא מדובר בתופעה טבעית שמגיעה עם העלייה בגיל.

הפתרון המסורתי לשקיות מתחת לעיניים הוא קומפרסים של תה קר. מטרת הקומפרסים היא להקל על השקיות הנפוחות ולמנוע את ההצטברות שלהן מתחת לעפעפיים. את הקומפרסים מבצעים באמצעות השריית שתי שקיות תה במים למספר שניות בלבד, ולאחר מכן עטיפה שלהן בשקית ניילון או ניילון נצמד והנחתן במקפיא למשך 30 דקות. אחרי חצי שעה מוציאים את השקיות ומניחים אותן על העיניים במצב שכיבה ומנוחה. אפשר לעשות זאת במשך 15 דקות כדי לראות תוצאות ולבדוק את הצורך בפעולה חוזרת.

טיפוח מול ניתוח

אפשר לטפל בשקיות מתחת לעיניים גם באמצעות ניתוח קוסמטי. את הניתוח מבצעים בגלל רצון לשפר את המראה ואת הדימוי העצמי. מבוגרים בגיל הזהב יכולים לטפל בשקעים על ידי הזרקת חומר מילוי, בעוד בעודפי עור קלים ניתן להשיג תוצאה טובה גם כן על ידי הזרקת חומרים מן הסוג הזה.

הניתוח מומלץ למקרים שבהם עודף העור או בלט השומן הופכים להיות משמעותיים. תופעות הלוואי של ניתוחים לטיפול בשקיות מתחת לעיניים כוללות אי נוחות זמנית וסיבוכים נדירים כמו ראיה כפולה למספר ימים.

בנוגע לטיפוח, מדובר בעיקרון על קרם עוצמתי – לומינס של חברת ג'נס גלובל נגד קמטים שיכול לפעול במהירות ולצמצם סימני עייפות, חולשת רקמות והזדקנות מתחת לעיניים. הקרם מתאים כטיפול נפרד או כמוצר נלווה לערכות טיפוח. הרכיב החשוב ביותר בתוך הקרם אחראי על איחוד מרקם העור, העלמת עיגולים כהים, צמצום הופעת קמטים והקטנת גודל הנקבוביות.

LEAVE A REPLY