שמואל בן נפתלי – גמלאי ישראל

0
2255

גמלאי ישראל

 

שמואל בן נפתלי הוא אדם משכמו ומעלה הדואג לביתו אך לא פחות מכך גם לגמלאי ישראל.

לפני כמה שנים, נוכח שמואל בן נפתלי פעם אחר פעם, כי קיימות עוולות רבות בתחומי החיים השונים של הגמלאים, רבים מהם עומדים חסרי אונים ואין מי שיעזור או יכוון אותם.

לכן, שמואל בן נפתלי הקים את ארגון גמלאי ישראל.

ארגון זה שם לו למטרה לדאוג לכל גמלאי ישראל, שיחיו בתנאי מחיה מכובדים, במקום הראוי למגורים ובאיכות חיים מינימלית ומעלה.

כל גמלאי מתמודד עם הרשויות השונות, עם נהליהם ודרישותיהם. התהליכים הבירוקרטיים שוחקים את הגמלאים שלאחר אין ספור התרוצצויות מתבקשים שוב ושוב להביא מסמך זה או אחר ובסוף התהליך בקשתם לא נענית בחיוב עקב נוהל זה או אחר. רבים מהם מתייאשים בדרך ומפסיקים את הטיפול בעניינם לנוכח התסכול הרב וחוסר האמון במערכת אף על פי שהנושא עבורם הם התרוצצו, הוא צורך קיומי.

שמואל בן נפתלי החליט לעבוד למען הכלל, גמלאים נמצאים אתו בקשר הדוק, מפרטים בפניו את בעיותיהם השונות והוא עושה כל שניתן כדי לעזור להם. בזכות הידע הרב שצבר הוא מכוון אותם באופן מדויק למי לפנות, אילו מהלכים שעליהם לבצע ואיזה מסמכים עליהם להגיש.

בנוסף לכך פועל שמואל בן נפתלי בענייני חקיקה, כדי לשנות את המצב הקיים הוא מקדם כמה חוקים שיקלו על חיי הגמלאים וייטיבו את חייהם. הוא פונה לחברי כנסת, ליו"ר ועדות שונות בכנסת ולחברי כנסת בסיעות השונות, כדי לקדם את החוקים הללו כך שתצא במהרה כל הצעת חוק שהציע ותעבור במהירות בקריאה שלישית.

הפתרון הוא הקמת קהילות גמלאים מגובשות שיפעלו כיחידות עילית בצבא, הם יהיו חדורי מטרה ומוטיבציה, ויעשו כל שניתן כדי לדאוג לעניינים הבעייתיים הזהים אצל כולם. ליצור חברה ערכית ושוויונית ושכל גמלאי בישראל יחיה בתנאים אלמנטריים ראויים, שלא יוצר מצב שיוותר על רכישת תרופות או מזון כיון שאין לו די כסף לכך. גמלאים רבים חיים בחרפת רעב עקב העובדה שאין להם פנסיה והקצבאות הנמוכות אינן מאפשרות להם לחיות בכבוד עקב יותר המחיה הגבוה בישראל. רבים מהם חיים, בתנאים בסיסיים גרועים ביותר כמו בדירות שמצבם התחזוקתי גרוע, רטיבות בקירות, רהיטים ישנים מאד, תריסים שבורים וכו'.

במקרים רבים הצליח שמואל בן נפתלי לעזור לגמלאים מול הרשויות השונות כך שיקבלו קצבאות גדולות יותר או יקבלו עזרה מינימלית של עובדת מהמוסד לביטוח לאומי לכמה ימים בשבוע .

איפה ישנם עוד אנשים כמו האיש הזה?