משאבת חום לחימום תת רצפתי

0
1464

אם גם אתם מעוניינים ליהנות מחימום אחיד בכל חלקי הבית, המלון, בית האבות או כל מקום אחר בו אתם אוהבים לשהות בימי החורף הקרירים, הגיע הזמן להכיר את הפתרון האקולוגי והיעיל ביותר: משאבות חום לחימום תת רצפתי. על מה מדובר וכיצד אותה משאבה יעילה למטרת חימום הרצפה בבית או בעסק שלכם? התחילו לקרוא!

 

לא מוותרים על חימום תת רצפתי

בשנים האחרונות גם בישראל אנשים החלו מבינים את היתרונות הרבים של החימום התת רצפתי בהשוואה לשימוש בתנורים, מערכת המיזוג ושיטות חימום נוספות. בחימום מסוג זה האוויר המוזרם מתחת לרצפה, עולה כלפי מעלה באופן אחיד וכך חם ונעים בכל אותם חללים בהם אתם שוהים בבית. יתרונות נוספים של החימום התת רצפתי הם שהוא אינו גורם לתחושת יובש בחללים בהם הוא פועל, הוא חסכוני בהשוואה אל שיטות חימום אחרות ומובטח החזר של ההשקעה הראשונית שנעשתה על מנת לרכוש את אותו משאבת חום לחימום תת רצפתי וכל הקשור אל מערכת זאת. בנוסף, החום עולה למעלה ומתפזר באופן אחיד בכל הבית, אך יש אפשרות לשלוט בטמפרטורה בכל חדר וזאת על ידי כיוונון של התרמוסטט המותקן בכל חלל.

 

תפקיד המשאבה בחימום התת רצפתי

מלבד אותם יתרונות שציינו בפסקה הקודמת, חשוב לדעת ששימוש באותה משאבת חום לחימום תת רצפתי יאפשר לחמם את אותם המים בהם משתמשים בצנרת התת רצפתית באופן יעיל, אמין ובעלות נמוכה יותר בהשוואה אל פתרונות אחרים.  באם גם אתם מעוניינים ליהנות מכל היתרונות של החימום התת רצפתי תוך שימוש ביעילות במשאבת החום חשוב שתפנו אל מומחים בהתחום הקמת מערכת חימום זאת בעת שיפוץ הבית או בעת בניית בית חדש. בנוסף, באם יש בביתכם מערכת תת רצפתית, תוכלו לבקש להסב אותה למערכת הכוללת משאבת חום ולייעל את התוצאה המהנה.

 

בחימום תת רצפתי מועבר חום למערכת הולכה מיוחדת שהורכבה במיוחד מתחת לריצוף. העברת החום נעשית על ידי צינורות שמובילים מים חמים או על ידי גוף חימום חשמלי. אם עד לפני מספר שנים היו מחממים את המים באמצעות גז, תנורים או סולר, כיום אנשים מעוניינים לחסוך בהוצאות ולייעל את תהליך החימום ולכן הם בוחרים להשתמש באותה משאבת חום לחימום תת רצפתי.  שכן, לא רק שמשאבה זו אינה פוגעת בתהליך החימום,  והחימום באמצעותה נעשה באופן פשוט ומהיר, היא גם מצליחה לחמם את המים  לטמפרטורות ספציפיות, מנצלת את החום הטבעי של האוויר והחזר ההשקעה שלה, מובטח וזאת תוך פרק זמן קצר של מספר שנים!